تبلیغات
« ستاد سراوان » - حفظ وحدت وهمدلی از ظهور اسلام در عرصه های مختلف مورد تاکید قرار گرفته است .  امام جمعه شهرستان مرزی سراوان :

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا دهقان در ابتدای خطبه نماز ، همگان را توصیه وسفارش به تقوای الهی نمودند و در خصوص سا لروز میلاد حضرت رسول اکرم  صلی الله علیه و آ له و سلم به خصوصیات اخلاقی و رفتاری حضرت محمد (ص) پرداختند وی در ادامه بحث فرمودند : سیره پیا مبر اکرم (ص) سیره حریت و آزادگی بود و هدف از بعثت ایشان ، آزادکردن انسان از زنجیر های شرک و ظلم بود ایشان دارای و یژ گی های فراوان مورد جلب و جذب بودند حتی در دوران جا هلیت و خشنونت طلب عرب و معروف به بت پرستی ایشان با تحمل سختی ها و رنج و دلسوزی با روشهای گو ناگون  این قوم عرب در صدد اصلاح آنها بر آمدند   ، رسا لت ایشان ، تربیت انسا نهای آزاد اندیش و جوانمرد بود و در قرآن آمده است (لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من القی ) قرآن هر گونه فشار و اجبار در پذیرش دین را مردود می داند و یکی از عوامل گرایش پیا مبر (ص) نرم خوئی و مدار کردن با مردم را بیان می کنند . رفتار اخلاقی پیا مبر اسلام (ص) از خشو نت با دشمنان ، حتی در صحنه های نبرد و کارزار به گو نه ای بود که هیچ گاه از رعا یت اخلاق کریمه فا صله نمی گرفت ، خوش اخلاقی ، گذشت در برابر سختیها که بر پیا مبر (ص) وارد کردند دیگراز ویز گی هابود .
وی تصریح کرد :  نبی اکرم (ص) سمبل صبر و استقا مت بودند و در زندگی الگوه و اسوه نظم در زندگی بودند .
خطیب جمعه آغاز هفته وحدت  ( 12 تا 17 ربیع الاول )را گرامی داشتند و در ادامه افزود : پیا مبر اکرم روز جمعه 17 ربیع الاول  عام الفیل برابر با سال 570 میلادی در مکه به دنیا آمدند و به تعبیر اهل سنت 12 و به تدبیر اهل تشیع 17 مطرح شده است  که این مدت را هفته وحدت می گو یند شعار جمهوری اسلامی ایران وحدت کلمه بین مسلمانان  است و یک پیام عمیق و اسا سی برای اجتماع همه مسلمین بر اصول مشترک است ، و حفظ وحدت و همدلی از همان ظهور اسلام در عرصه های مختلف مورد توجه و تاکید و شفارش قرار گرفته است .
و از نظر قرآن عوامل وحدت را میتوان 1- توجه به نقاط مشترک یعنی اینکه انسا نها از خاک اند ، یکی بودن پدر و مادر ، همه دارای کرامت انسانی ، دعوت از پیروان ادیان آسمانی و اهل کتاب هستند دانست .
2-چنک زدن به ریسمان الهی و اعتصوا ... 3- مراجعه به سنگ پیامبر 4- مراجعه به اهل     بیت (ع) اطیعوا... و اطیعو الرسولو اولی الامر منکم 5- امر به معروف و نهی از منکر و... 6- مراعات حقوق برادری 7- اصلاح ذات البین 8- بر نامه های عبادی مانند نماز ، رو به قیله ایستاند ، نماز جما عت ، نماز جمعه ، دعا ، تلاوت قرآن ، مناسک حج نام برد 
وی افزود : ایران اسلامی همیشه نقطه ثقل وحدت جهان اسلام بوده است و در بر گزاری اجلاس های متعدد وحدت اسلامی مورد تاکید بوده است 
وی افزود : نمونه عدم وحدت گروه داعش می باشد که تا کنون در یکسال 15000 انسان و مردم مسلمان و بی گناه را کشته است و چندین برابر این آمار زخمی و خساترت فراوان  به مردم و دولت به جای گذاشته است و می بیندید که در کشورهای لیبی ، تونس ، یمن ، افغا نستان ، پا کستان به نام اسلام چگونه جنایت می کنند .
جمعه 12 دی و 10 ربیع الاول 8 عام الفیل وفات حضرت عبد المطلب جد بزرگوار پیا مبر گرامی اسلام (ص) گرامی داشته شد 
شنبه 13 دی مصادف است با سالروز پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به گور با چف ، رهبر شوروی سا بق در 1367 هجری شمسی .
امام جمعه سراوان از فر مانده نیروی زمینی ارتش در خصوص رزمایش مشترک ارتش به نام محمد رسول الله (ص) که در وسعت 2 میلیون و 200 هزار کیلو متر مربع در اقیا نوس هند تا شرق تنگه هر مز و سواحل مکران و نیروهای هوایی ، زمینی ، پدافند هوایی تشکر نمود ودر ادامه افزود : علی رغم تحریم های ظا لمانه دشمنان بی سابقه ترین رزمایش بود با با تجهیزات جدید و بومی و پیشرفته صورت پذیرفت و این رزمایش برای کشورهای همسایه پیام صلح ، آرامش و دوستی بود .
امام جمعه سراوان افزود متاسفانه ، در شب گذشته در منطقه سر باز یکی دیگر از معلما ن را به شهادت رساندند و یک بسیجی اهل سنت را که این را شد ید ا" محکوم می نمائیم وی از نیروهای امنیتی خواست جلوی یک تعداد  اندک افراد شرور که وحدت را بهم می زند بگیرند و هر چه زودتر عوامل را شناسائی و بر خورد نمایند .


آخرین مطالب
آرشیو مطالب