تبلیغات
« ستاد سراوان » - رزمایش پیامبر اعظم، نمایش اقتداروامنیت پایداردرسایه عزم ملی و مدیریت جهادی


امام جمعه شهرستان مرزی سراوان :
خطبه اول:
حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا دهقان در خطبه های نماز در ابتدا همگان را به رعا یت تقوای الهی و پر هیز و دوری جستن از گناه توصیه نمودند و در ادامه

تفسیر آیات 22 تا آخر سوره حشر،در آیات به ذکر قسمت مهمی از اوصاف جمال و جلال خدا که توجه به هر یک در تربیت نفوس و تهذیب قلوب تاثیر عمیق دارد می پردازد ،درضمن 3 آیه پانزده صفت و به تعبیری دیگر هجده صفت از اوصاف عظیم او را ضمن سه ایه بر می شمارد،هر ایه با بیان توحید الاهی و نام مقدس الله شروع می شود و انسان را به عالم نورانی اسما و صفات حق رهنمون می گردد .

در آیه ی 23 علاوه بر تاکید روی مساله توحید هشت وصف دیگر ذکر نموده و می فرماید هوالله الذی لا اله الا هو الملک القدوس السلام (او خدایی است که معبودی جز او نیست حاکم و مالک اصلی اوست)


خطبه دوم:

جمعه 8 جمادی الاول روز امور تربیتی و تربیت اسلامی

شنبه 9/12/93 تشکیل بنیاد مستضعفان و جانبازان به فرمان امام خمینی(ره) 1357 هجری شمسی روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان

چهارشنبه 13اسفند ،13جمادی الاول شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به روایت(75روز) هجری قمری

پنجشنبه 14 اسفند ،تاسیس کمیته امدادامام خمینی (ره) 1357 هجری شمسی،آغاز هفته احسان و نیکو کاری (14تا20 اسفند) .

کمیته امداد از بزرگترین نهاد های اجتماعی است و در خدمت گروه های آسیب پذیر جامعه قرار دارد برگذاری هفته نیکوکاری به منظور جذب کمک ها و هدایای مردم به خانواده های محروم و نیازمند است؛که جمع آوری و توزیع آن توسط کمیته امداد صورت می گیرد،کمک به هم نوع از اصول اساسی دین مبین اسلام است.

13جمادی الاول شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) می فرماید:فاطمه حوری بهشتی است که به صورت انسان آفریده شده است من هرگاه مشتاق بهشت می شوم به نزد فاطمه می روم و بوی بهشت برین را از وی استشمام می کنم،فاطمه(س) آخرین فرزند رسول خدا و خدیجه کبری (س) سال 5 بعثت ولادت و سال 11 هجری قمری به شهادت رسید.

همچنین پیام ها و دستاوردهای مانور نهمین رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه ی هرمز و خلیج فارس شعاع رزمایش پیامبر اعظم (ص) نمایش اقتدار و امنیت پایدار در سایه ی عظم ملی و مدیریت جهادی.

دستاوردها :  حفظ امنیت و منافع ملی تهاجم عراق به خاطرتصور ضعف نظامی در اول انقلاب ،نمایش اقتدار و توانمندی نظامی ،شناسایی نقاط قوت و ضعف ،به کارگیری تجهیزات و فناوری داخلی وسامانه های جنگ الکترونیک ،تاثیر بر تحولات منطقه ای و فرامنطقه ای،ایجاد هماهنگی بین نیروها،تقویت خودباوری ملی ،حضور قدرتمند سیاست گذاران در مناسبات بین المللی .

پیام های رزمایش : اعلام توان ایجاد امنیت خلیج فارس و خاور میانه توسط کشور های منطقه است

اما اگر کوچکترین تهدید و خطری بخواهد امنیت اقتصادی ایران را تهدید نماید به یقین  دامنه ی این تهدیدات دامن تمام کشورهای منطقه را فراخواهد گرفت. 
برچسب ها: خطبه های مورخه93/12/8 شهرستان سراوان،
آخرین مطالب
آرشیو مطالب