تبلیغات
« ستاد سراوان » - به صدا در آمدن زنگ سلامت در شهرستان سراوان
تاریخ : چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394

 به صدادر آمدن زنگ سلامت به مناسبت هفته سلامت در مدرسه مهدیه این شهرستان مرزی با حضور امام جمعه محترم و فرماندار محترم و مسولین این شهرستان در مورخه 94/02/01 برگزار شد.


بهداشت و سلامت در دین مبین اسلام از جایگاه ویژه و مهمی برخوردار است  آیه 31 سوره اعراف وَلَا تُسْرِفُوا ۚ إِنَّهُ لَا یُحِبُّ الْمُسْرِفِینَ گویا اهمیت سلامت جامعه است و اینکه خداوند می فرماید بخورید، وبیاشامید ولی اسراف مکنید، که خدا اسرافکاران را دوست نمی دارد چراکه انسان اگر افراط و تفریط در خورد و خوراک خودش داشته باشد موجبات بیماری و ضعف بدن را به دنبال می آورد لذا اسلام نمی خواهد که ما در ضعف و بیماری و ناتوانی به سر ببریم.

دهقان در ادامه اشاره به روایت رسول خدا(ص) داشت که می فرمایند طوبى لمن اسلم و کان عیشه کفافا و قواه شدادا بحار ج 72 ص 67.خوشا به حال کسیکه اسلام بیاورد، و درآمدش براى معاش او کافى و بدنش نیرومند باشد. پس از جمله راههای سعادت و رسیدن به خوشبخت همین سلامتی می باشد على (ع ) در روایت دیگر سلامتى انسان را از بزرگترین نعمتها براى او شمرده است چنانکه مى فرماید. الصحة افضل النعم  غرر ص 199. که در بعضی از روایات بعنوان نعمتهایی است که قدر او شناخته نشده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در ادامه افزود که دو نعمت بزرگ را انسانها زمانی قدرشان را می دانند که از دست داده باشند یکی امنیت و دیگری تندرستی و سلامتی است. تازمانی که از این نعمات برخورداریم در آنها را نمی دانیم اما یک مرتبه که بیمار شویم بعد قدر سلامتی را خواهیم دانست.لذا بعنوان بهترین نعمت از صحت بدن یاد می‌شود در فرمایشی داریم که می فرمایند از نعمتهای بسیار ارزشمند داشتن مال است و بالاتر از آن داشتن سلامتی است.آخرین مطالب
آرشیو مطالب